Bartosz Czechowicz | 7 grudnia 2017, 11:50

Headset VR od Huawei coraz bliżej

Firma wciąż pracuje nad sprzętem. Huawei podczas tegorocznych targów CES ujawniło, że przygotowuje własny headset wirtualnej rzeczywistości. Od tego czasu sprawa nieco przycichła, ale teraz wiadomo, że Chińczycy dalej rozwijają urządzenie. Producent zgłosił właśnie do FCC kontroler, który ma służyć do obsługi gadżetu.

Kiedy Huawei pokazało swoje gogle wirtualnej rzeczywistości, internet szybko obiegły komentarze, że model jest bardzo podobny do Gear VR od Samsunga. Całość budziła jednak spore nadzieje, ponieważ producent zdecydował, że sprzęt będzie kompatybilny z promowaną przez Google platformą Daydream. Tymczasem wygląda na to, że projekt ostatecznie uległ zmianom. Zgłoszony do FCC kontroler odbiega bowiem od tego, co znamy z pierwszej generacji headsetów opartych na rozwiązaniach wyszukiwarkowego giganta. Niestety, nie wiadomo, czy Huawei porzuciło tę platformę, czy też może dalej chce współpracować z gigantem z Mountain View. Możemy być za to pewni, że projekt nie umarł i urządzenie w końcu trafi na rynek.

Oculus Rift - sprawdź ceny

HTC Vive - sprawdź ceny

Niestety, data premiery gogli nie jest jeszcze znana. Tajemnicą pozostaje także ich cena. Niewykluczone jednak, że informacje te poznamy podczas rozpoczynających się końcem lutego targów MWC, na których firma powinna pokazać swoje nowe smartfony.

Źródło: roadtovr