Piotr Gontarczyk | 15 grudnia 2017, 04:57

Transcend StoreJet 200 - nowy dysk przenośny dla posiadaczy Maców, i nie tylko

Dysk z USB typu C. Firma Transcend zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego, przenośnego dysku twardego StoreJet 200. Zamknięty w aluminiowej obudowie, przenośny dysk talerzowy przeznaczony jest przede wszystkim dla posiadaczy komputerów Apple Mac, ale skorzystać z niego mogą oczywiście wszyscy.

StoreJet 200 to przenośny dysk o minimalistycznym wyglądzie, wykorzystujący interfejs USB 3.1 typu C (5 Gb/s). Jego obudowa została wykonana z piaskowanego, a następnie anodowanego aluminium. Zastosowanie tego materiału dodaje konstrukcji nie tylko elegancji, ale też wytrzymałości. Format dysku to 2,5 cala, a waga to jedyne 133 g. Pomimo niewielkich gabarytów nośnik zapewnia przestrzeń na 2 TB danych. Dysk jest przygotowany do pracy z komputerami Mac bezpośrednio po wyjęciu z pudełka, za sprawą fabrycznego sformatowania w systemie HFS+. Ponadto StoreJet 200 obsługuje Time Machine.

Działająca z dyskiem darmowa aplikacja Transcend Elite jest kompatybilna z systemami macOS oraz Windows i pozwala nałatwe zarządzanie kopiami zapasowymi, szyfrowanie danych, przywracanie danych oraz synchronizację z Dropbox oraz Google Drive.

Sugerowana cena dysku Transcend StoreJet 200 wynosi 489 złotych. Produkt wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją producenta.

Sprawdź najlepsze ceny zewnętrznych dysków twardych firmy Transcend

Źródło: prasowe