Piotr Gontarczyk | 4 stycznia 2018, 08:04

Samsung Nautilus - hybrydowy tablet z Chrome OS

Mocny procesor, dobry aparat. Ekipa ChromeUnboxed odkryła, że Samsung pracuje nad nowym urządzeniem o nazwie kodowej Nautilus. Ma to być Chromebook w postaci hybrydowego tabletu, a więc konstrukcji po połączeniu działającej jak typowy laptop. Produkt ten ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Chrome OS.

Ślady znaleziono w repozytoriach Chromium i po zebraniu ich w całość wyszedł hybrydowy tablet, który dość mocno odróżniać się ma od innych Chromebooków. Z analiz wynika, że Nautilus będzie pierwszym urządzeniem z Chrome OS, w którym zastosowany ma być naprawdę dobry moduł foto-wideo. Standardowo w Chromebookach mamy typowe moduły znane z wielu laptopów, o rozdzielczości 720p. W Nautilusie znaleźć się ma matryca Sony IMX258, a więc jednostka z wyższej półki, stosowana chociażby w smartfonach LG G6.

Aparat to jednak nie wszystko. Zamiast trzymać w sobie Pentiuma lub Celerona, Nautilus idzie na całość i ma być oparty na procesorze Intel Core siódmej generacji. Wszystko wskazuje na to, że ten tablet ma być skierowany do bardziej wymagających odbiorców i pozycjonowany w wyższych segmentach cenowych. Niewykluczone że Nautilus może być jakąś formą nawiązania do wysokobudżetowych Pixelbooków firmy Google. Obecnie spekuluje się, że Samsung projekt Nautilus zaprezentuje w trakcie targów CES 2018.

Zobacz najlepsze ceny Chromebooków w Polsce

Zdjęcie poglądowe