Bartosz Czechowicz | 9 stycznia 2018, 21:12

Lenovo Miix 630 - komputer 2w1 ze Snapdragonem 835 i Windowsem 10 S

Ciekawa hybryda od Lenovo. Chińczycy z okazji rozpoczynających się właśnie targów CES zaprezentowali komputer, który ma oferować jedno z najbardziej wyczekiwanych połączeń tego roku - Windowsa 10 S i architekturę ARM. Żeby wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie, firma postanowiła, że model Miix 630 będzie stanowił kombinację laptopa i tabletu.

Mówiąc krótko, mamy tu do czynienia z klasyczną konstrukcją typu 2w1. Najnowszy sprzęt Lenovo został wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 12,3-cala i rozdzielczości 1920 x 1280 pikseli, układ Snapdragon 835, moduł 4G LTE, maksymalnie 8 GB pamięci RAM (zależnie od wybranej wersji) i nawet 256 GB miejsca na dane użytkownika. W zestawie z urządzeniem znajduje się także rysik, który rozpoznaje 1024 poziomy nacisku. Największą zaletą tego modelu ma być jednak czas pracy baterii. Lenovo deklaruje, że Miix 630 wytrzyma nawet 20 godzin pracy. To świetny rezultat, który zawdzięczamy właśnie opartemu na architekturze ARM i korzystającemu z systemu big.LITTLE chipowi Qualcomma.

Sprawdź ranking najpopularniejszych zestawów komputerowych dla graczy

Pozostała część specyfikacji technicznej komputera obejmuje czytnik kart microSD, pojedynczy port USB typu C i podświetlenie klawiatury. Sprzęt trafi do oficjalnej sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale za kulisami mówi się o kwietniu albo maju. Urządzenie ma kosztować 799 dolarów.

Źródło: neowin