Bartosz Czechowicz | 9 stycznia 2018, 22:29

Western Digital zapowiada najmniejszego na świecie pendrive'a o pojemności 1TB

Miniaturyzacja przede wszystkim. Western Digital podczas trwających właśnie targów CES zapowiedziało najmniejszą na świecie pamięć USB o pojemności 1TB. Przedsiębiorstwo postanowiło, że urządzenie zadebiutuje pod nazwą firmy SanDisk, która została przez nie jakiś czas temu przejęta.

Niestety, Amerykanie nie ujawnili żadnych szczegółów na temat nośnika. Wiadomo tylko, że korzysta on z USB typu C. Trochę szkoda, że Western Digital na swojej stronie nie omówiło przynajmniej oferowanych przez ten model prędkości zapisu i odczytu danych. Tajemnicą pozostają też dokładne wymiary pendrive'a. To dość dziwne posunięcie. Firma twierdzi, że jest on najmniejszy na świecie, ale jednocześnie nie chwali się jego dokładnymi wymiarami.

Sprawdź ranking najpopularniejszych pendrive'ów!

Co dziwne, sytuacja wygląda tak samo w przypadku kolejnego modelu. Na CES zobaczyliśmy też 256-gigabajtową pamięć USB z logiem SanDiska, która także ma być mniejsza niż jakiekolwiek inne, konkurencyjne rozwiązania. Niestety, tutaj również brakuje dokładnych wymiarów. Branżowa prasa twierdzi, że prędkość odczytu w przypadku tego nośnika może wynieść do 130 MB/s, ale Western Digital nie podało żadnych danych na ten temat w swoim serwisie. Wiadomo za to, że jego cena została ustalona na kwotę niecałych 150 dolarów.

Źródło: SanDisk