Piotr Gontarczyk | 10 stycznia 2018, 06:46

Razer Project Linda - laptop, do którego można włożyć smartfon Razer Phone

Razer jak coś wymyśli, to z rozmachem. Firma Razer zaprezentowała Project Linda – rozwiązanie stanowiące hybrydowy laptop z ekranem o przekątnej 13,3 cala, napędzany przez oparty na systemie Android smartfon Razer Phone.

W laptopie Project Linda smartfon Razer Phone jest dokowany w miejscu, w którym zazwyczaj znajduje się touchpad, a połącznie urządzeń odbywa błyskawicznie i wymaga jedynie naciśnięcia przycisku. Procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 8 GB pamięci RAM, w które wyposażono Razer Phone, zapewniać mają błyskawiczne działanie, w mgnieniu oka zamieniając Project Linda w laptop działający w oparciu o system Android. Wyświetlacz Razer Phone może wtedy być używany jako touchpad lub jako drugi ekran, dający szybki dostęp do aplikacji, narzędzi i innego oprogramowania.

Zobacz najlepsze ceny laptopów Razera

Pełnowymiarowa, wbudowana klawiatura rozbudowuje możliwości urządzenia Project Linda, poszerzając jego przydatność w pracy oraz różnicując doświadczenia gamingowe. Użytkownicy zyskują wygodniejszą i szybszą możliwość pisania, dostosowaną do systemu Android m.in. dzięki dodatkowym klawiszom do nawigacji, wyszukiwania i wyboru aplikacji. Podświetlenie Razer Chrom, według producenta, sprawdzać ma się trudnych warunkach oświetleniowych, a także pozwoli na pełna personalizację za pomocą milionów opcji kolorystycznych. Użytkownik może także podłączyć myszkę, aby osiągnąć precyzję niezbędną w grach lub podczas pracy z aplikacjami.

Zaprojektowana z myślą o pełnej mobilności jednoczęściowa aluminiowa obudowa Project Linda ma grubość jedynie 15 mm i wagę 1,25 kilograma (włączając zadokowany telefon). Dotykowy ekran Quad HD o pzekątnej 13,3 cala przenosi wyjątkowe doświadczenie oglądania obrazów z odświeżaniem na poziomie 120 Hz z wyświetlacza Razer Phone na większą powierzchnię, zapewniając płynność ruchów i żywe obrazy. Projekt ma wewnętrzny akumulator 53,6 Wh, który poza zasilaniem komputera jest także w stanie naładować smartfon – ponad trzy razy. Wewnątrz laptopa znajduje się magazyn danych o pojemności 200 GB, pozwalający na przechowywanie kopii zapasowej danych, a także dodatkowych aplikacji oraz multimediów. Project Linda daje możliwość podłączenia licznych zewnętrznych urządzeń za pomocą 3,5-milimetrowego gniazda audio jack, portów USB-A oraz USB-C, z czego ten ostatni służy też do zasilania urządzenia i ładowania akumulatora. Laptop wyposażono również w mikrofon i kamerę 720p.

Źródło: prasowe