Piotr Gontarczyk | 10 stycznia 2018, 07:21

Microsoft wstrzymał aktualizacje powodujące problemy na komputerach z procesorami AMD (Aktualizacja)

Kolejna wpadka z Meltdown i Spectre w tle. Microsoft wstrzymał dystrybuowanie aktualizacji związanych z zagrożeniami Spectre i Meltdown dla komputerów opartych na platformach procesorowych AMD. Firma w ten sposób zareagowała na wiele doniesień o tym, że po zainstalowaniu tych aktualizacji, komputery nie chcą się uruchamiać. Microsoft winą za problemy obarcza AMD.

Microsoft w swoim oświadczeniu potwierdził występowanie problemów na niektórych komputerach. Po przeanalizowaniu sprawy firma doszła do wniosku, że niektóre z układów AMD nie są zgodne z treścią dokumentacji, jaką przesłano do Microsoftu, na potrzeby opracowania łatek dla Spectre i Meltdown.

Teraz Microsoft chce chronić kolejne komputery z układami AMD przed problemami, uniemożliwiając usłudze Windows Update instalowanie poprawek. Microsoft teraz działa wspólnie z AMD na rzecz przygotowania nowych. Osoby które mają problemy z uruchomienie komputera, po zainstalowaniu ostatnich aktualizacji, Microsoft kieruje na swoją stronę wsparcia technicznego, na której przedstawia możliwości odzyskania dostępu.

Aktualizacja: Od firmy AMD otrzymaliśmy następujące oświadczenie w tej sprawie.

„Firma AMD ma świadomość problemu występującego na komputerach z niektórymi procesorami starszych generacji po zainstalowaniu wydanej w ostatni weekend aktualizacji bezpieczeństwa Microsoft. AMD i Microsoft pracują nad aktualizacją, która rozwiąże ten problem i planują wkrótce ją udostępnić dla systemów, których on dotknął.”

Zobacz najlepsze ceny procesorów AMD