Piotr Gontarczyk | 10 stycznia 2018, 08:01

Galax GeForce GTX 1070 Ti Hall of Fame - nowe monstrum dla wymagających

Gruby i najwyraźniej bardzo ciężki GTX 1070 Ti. Galax na targach CES 2018 prezentuje swoją nową kartę graficzną, GeForce GTX 1070 Ti Hall of Fame, a więc w pełni autorską konstrukcję, przygotowaną na mocne podkręcanie.

Nowa karta ma referencyjne zegary. GPU działa z bazową częstotliwością 1607 MHz, która dzięki GPU Boost może wzrastać do 1683 MHz. Wynika to oczywiście z zakazu Nvidii dotyczącego fabrycznego podkręcania kart GeForce GTX 1070 Ti. Galax, podobnie jak inni producenci, obszedł zakaz. Firma na śledziu umieściła przycisk aktywujący podwyższone zegary.

W modelu tym mamy dwunastowarstwowy laminat, na którym znajduje się sekcja zasilania w układzie 8+3. Całość schładzana jest przez potężny cooler zajmujący 2,5 slotu, wyposażony w trzy wentylatory. U góry karty znajduje się mały wyświetlacz diagnostyczny. Dodatkowe zasilanie karta czerpie z dwóch 8-pinowych gniazd PEG. Na śledziu znajdziemy trzy wyjścia DisplayPort i po jednym HDMI oraz DVI.

Warto dodać, że karty Galax GeForce GTX 1070 Ti będą sprzedawane z dodatkowymi podporami, chroniącymi laminat przed wyginaniem się.

Zobacz najlepsze ceny kart graficznych KFA2 (Galax)