Bartosz Czechowicz | 10 stycznia 2018, 15:07

Razer zapowiada koniec chmury Nextbit Smart Storage

Zła wiadomość dla posiadaczy smartfona Nextbit Robin. Firma Razer, która przejęła producenta tego urządzenia, zapowiedziała właśnie, że zamierza uśmiercić przygotowaną z myślą o telefonie chmurę Smart Storage. Wirtualny dysk twardy przestanie działać już 1 marca.

Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie dostęp do tej usługi był jedną z największych zalet modelu zaprojektowanego przez byłych pracowników takich gigantów branży IT jak Google, Apple czy HTC. Nextbit Robin owszem, cechował się mocną specyfikacją techniczną, ale 100 GB darmowej przestrzeni na dane dla wielu mogło być powodem, dla którego zdecydowali się na zakup urządzenia. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Smart Storage wyróżniało się na tle konkurencyjnych, wirtualnych dysków twardych. Producent obiecał, że oprogramowanie samo będzie wybierać, jakie pliki można przenieść do tej usługi i zarządzać całością tak, żeby użytkownicy nigdy nie mieli problemów z pamięcią.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

Nextbit ostatecznie nie poradziło sobie jednak na rynku smartfonów, a firmę przejął Razer. Teraz wiadomo, że zamyka on mocno promowaną tę niegdyś chmurę. Osoby, które jej używają, powinny jak najszybciej pobrać z serwisu wszystkie ważne dla nich dane. Przedsiębiorstwo zaleca, żeby zrobić to za pośrednictwem strony cloud.nextbit.com. Trzeba też pamiętać, żeby zablokować w urządzeniu możliwość ponownego przenoszeniu plików do usługi.

Źródło: gsmarena