Bartosz Czechowicz | 10 stycznia 2018, 15:40

Samsung: Galaxy S9 na MWC, Galaxy X dopiero w 2019 roku

Informacji na temat urządzeń udzielił DJ Koh, szef działu urządzeń przenośnych. Samsung nie pokazał żadnych high-endowych smartfonów podczas targów CES, w tym wyczekiwanego od dłuższego czasu, wyposażonego w elastyczny ekran modelu Galaxy X. Podczas imprezy firma podzieliła się jednak swoimi planami na przyszłość i zdradziła, kiedy zobaczymy nowe urządzenia klasy premium. Niestety, nie obyło się bez złych wiadomości.

Przede wszystkim DJ Koh potwierdził informacje, zgodnie z którymi smartfon Galaxy X miałby nie zadebiutować w 2018 roku. Koreańczycy podobno mają problemy z tzw. UX, czyli dostosowaniem konstrukcji w taki sposób, żeby zapewniała jak najlepszy komfort pracy użytkownika. To spore rozczarowanie, ponieważ szef działu urządzeń przenośnych Samsunga wcześniej zapewniał, że sprzęt zostanie oficjalnie zaprezentowany w pierwszej połowie 2018 roku. Lepiej jednak, żeby firma dopracowała sprzęt i wypuściła na rynek prawdziwy model klasy premium, niż pokazała nam półprodukt, nadający się co najwyżej do testów w dziale R&D. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że projekt wygląda dość ambitnie. Do tematu składanych smartfonów podeszło ZTE i wszyscy dobrze wiemy, jak to się skończyło. Pokazany przez Chińczyków Axon M nie był totalną klapą, ale też ciężko nazwać go urządzeniem, które mogłoby zapoczątkować rewolucję na rynku nowoczesnych telefonów.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

Wiadomo za to, że opóźnieniu nie ulegnie premiera flagowych modeli Galaxy S9 i Galaxy S9+. Zostaną one pokazane podczas odbywających się na przełomie lutego i marca targów MWC. Oznacza to, że ich sprzedaż prawdopodobnie ruszy końcem marca. Ceny nie są jeszcze znane, ale stawiam, że osoby zainteresowane tymi urządzeniami powinny nastawić się na wydatek rzędu przynajmniej 3500 zł.

Źródło: samsung, opracowanie własne