Bartosz Czechowicz | 10 stycznia 2018, 17:01

Google i Lenovo prezentują samodzielny headset Daydream VR

To pierwsze urządzenie tego typu. Firmy Lenovo i Google z okazji trwających właśnie targów CES zapowiedziały samodzielny headset oparty na platformie Daydream VR. Gogle noszą nazwę Mirage Solo i korzystają z układu Snapdragon 835 VR od Qualcomma. Dzięki technologii WorldSense pozwalają one na śledzenie ruchów użytkownika bez potrzeby montowania dodatkowych sensorów.

Zaprezentowany właśnie model został wyposażony w 4 GB pamięci RAM. Producenci obiecują też 110-stopniowe pole widzenia. Niestety, w sieci brakuje informacji na temat rozdzielczości obrazu. Szkoda, bo to jeden z najważniejszych parametrów każdych gogli VR. Wydaje się mało prawdopodobne, żeby sprzęt uniknął efekty screen door, ale miejmy nadzieję, że współczynnik ppi będzie na tyle wysoki, że charakterystyczna siatka na ekranie nie okaże się bardziej widoczna, niż w przypadku produktów konkurencji. Wiadomo za to, że bateria headsetu pozwoli na aż 7 godzin zabawy. To wynik, który spokojnie powinien usatysfakcjonować każdego fana cyfrowych światów od Google. W zestawie z urządzeniem znajdzie się także charakterystyczny dla platformy Daydream kontroler.

HTC Vive - sprawdź ceny

Oculus Rift - sprawdź ceny

Nie wiadomo, kiedy dokładnie headset Mirage Solo trafi do oficjalnej dystrybucji. Żadna z firm nie ujawniła także jego ceny. Warto jednak pamiętać, że bazujące na Snapdragonie 835 gogle Vive Focus kosztują 600 dolarów. Osobiście mam nadzieję, że sprzęt zaprojektowany przez Lenovo i Google będzie trochę tańszy, ale naprawdę trudno powiedzieć, ile dokładnie oba przedsiębiorstwa każą sobie za niego płacić.

Źródło: gsmarena