Bartosz Czechowicz | 10 stycznia 2018, 21:26

Corsair zapowiada nową, bezprzewodową klawiaturę mechaniczną i myszkę dla graczy z podświetleniem RGB

Corsair również przyjechał do Las Vegas. Podczas tegorocznych targów CES firma zaprezentowała dwa nowe urządzenia dla graczy - bezprzewodową, mechaniczną klawiaturę i mysz z podświetleniem RGB. Pierwszy z nowych produktów otrzymał nagrodę CES 2018 Innovation Award.

Klawiatura zadebiutuje pod nazwą K63. Jej użytkownicy będą mogli korzystać z klasycznych przełączników mechanicznych Cherry MX Red, a łączność z komputerem ma odbywać się zarówno za pomocą modułu 1ms 2,4 GHz Bluetooth, jak i przez standardowy kabel USB. Nowy model ma oczywiście personalizowalne podświetlenie LED i programowalne makra.  Co ciekawe, producent zdecydował się także na zaimplementowanie w nim szyfrowania 128-bit AES, które ma chronić nas przez keyloggerami. Corsair twierdzi, że sprzęt pozwoli na maksymalnie 75 godzin pracy po pojedynczym naładowaniu baterii. Jego cenę ustalono na niecałe 110 dolarów.

Sprawdź ranking najpopularniejszych klawiatur!

Drugi z nowych produktów to wyposażona w podświetlenie RGB mysz Dark Core. Ona również korzysta z technologii Bluetooth oraz gniazda USB, ma optyczny sensor o czułości 16 000 DPI i umożliwia nawet 24 godziny zabawy bez konieczności ładowania baterii. Gryzoń oferuje również 9 programowalnych przycisków, ma magnetyczne, wymienne panele na bokach obudowy i pozwala na bezprzewodowe ładowane Qi za pomocą specjalnej podstawki. Jego cenę, w zależności od wersji, ustalono na niecałe 80 albo 90 dolarów (bezprzewodowe ładowanie jest opcjonalne). Mouspad został natomiast wyceniony na 80 "zielonych".

Zobacz, jakie myszki cieszą się największym zainteresowaniem!

Źródło: corsair, opracowanie własne