Piotr Gontarczyk | 11 stycznia 2018, 07:54

HP Omen X 65 - wielki ekran dla gracza

Może da się nie oślepnąć. Nvidia na targach CES 2018 stara się zrobić możliwie jak największy szum wokół własnego standardu Big Format Gaming Display. Nvidia promuje w ten sposób duże telewizory, z ekranami o przekątnej ponad 40 cali i rozdzielczości 4K, opracowane z myślą o grach, wyposażone w Nvidia Shield, zamiast np. platformy Android TV.

Na CES 2018 firma HP zaprezentowała ogromny telewizor (a raczej monitor) Omen X 65 o przekątnej 65 cali i rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, z obsługą HDR10 (jasność 1000 nitów). Omen X 65 ma matrycę z częstotliwością odświeżania 120 Hz i obsługuje technikę Nvidia G-Sync HDR. Zgodnie z wizją Nvidii, urządzenie ma zintegrowaną konsolę Nvidia Shield, którą można wykorzystywać do grania, strumieniowania gier, np. z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu, albo poprzez Internet. Jako że Omen X 65 ma być produktem dla graczy, to spokojnie można spodziewać się ceny zauważalnie wyższej niż w przypadku "zwykłych" 65-calowych telewizorów 4K.

Przedstawiciele mediów zauważyli też coś interesującego. Na targi ktoś najwyraźniej zapomniał zasilacza, a ekipa musiała improwizować. Użyto więc komputerowego zasilacza ATX i podpięto urządzenie do linii zasilania 12 V.

Zobacz ranking najpopularniejszych kart graficznych

Źródło: TechPowerUp