Piotr Gontarczyk | 11 stycznia 2018, 08:15

Lenovo Thunderbolt 3 Graphics Dock z kartą graficzną GeForce GTX 1050

Dodatek dla niezbyt wymagającego gracza. Lenovo na targach CES 2018 prezentuje m.in. własną zewnętrzną kartę graficzną, o nazwie Thunderbolt 3 Graphics Dock. O ile większość produktów tego typu to najczęściej same obudowy, o tyle tu mamy gotową konstrukcję z wbudowanym GPU.

W małej obudowie skrywa się karta graficzna GeForce GTX 1050, która według Lenovo wystarczać ma dla urządzeń Windows Mixed Reality z odświeżaniem do 90 Hz. Całość zamknięto w metalowej obudowie o wymiarach około 25 x 13 x 2 centymetry.

Thunderbolt 3 Graphics Dock ma też trzy wyjścia obrazu, w postaci gniazda HDMI 2.0 i dwóch DisplayPortów 1.3, a także port Ethernet (1 Gb/s), wyjście słuchawkowe (mini jack), dwa porty USB 3.0 oraz jeden USB 2.0.

Produkt ten może nie jest wyjątkowo mocny, ale można przyjąć, że skierowany będzie do posiadaczy cienkich laptopów z niskonapięciowymi procesorami. Gdy tylko posiadacz zechce zagrać, wystarczy że podłączy Docka jednym kablem do komputera. Do Docka można podłączyć klawiaturę i myszkę, ew. kontroler do gier, a także monitor lub telewizor. Warto dodać, że urządzenie może też służyć do ładowania akumulatora w laptopie z portem USB typu C. Lenovo zapowiada, że produkt będzie kosztować 399 dolarów

Sprawdź ranking popularnych kart graficznych