Bartosz Czechowicz | 11 stycznia 2018, 16:56

Samsung: asystent Bixby sprawdzi, ile kalorii ma posiłek

Samsung cały czas rozwija swojego wirtualnego pomocnika. Usługa Bixby, mająca stanowić alternatywę dla m.in. Cortany i Siri, zebrała mocno średnie opinie w dniu swojej premiery. Nie oznacza to jednak, że Koreańczycy wycofają się z rynku cyfrowych asystentów użytkownika. Podczas trwających właśnie targów CES firma zapowiedziała, że Bixby będzie dostępny we wszystkich tegorocznych telewizorach Smart TV sprzedawanych na terenie USA, a oprócz tego pochwaliła się nową funkcją, którą platforma zaoferuje.

Konkretnie rzecz biorąc, chodzi o możliwość zliczania kalorii w zjadanych posiłkach. Już na wstępnie warto jednak zaznaczyć, że odpowiednie usprawnienie nie jest jeszcze gotowe (firma cały czas nad nim pracuje), a kiedy będzie, to skorzystają z niego tylko użytkownicy sprzętu przenośnego (co ma sens, bo nowa opcja potrzebuje dostępu do aparatu fotograficznego). Całość działa dość prosto. Bixby łączy się z kamerą i na podstawie uzyskanego obrazu identyfikuje poszczególne dania, a następnie oblicza ich kaloryczność. Funkcja oczywiście nie będzie działać idealnie, co już teraz Samsung podkreśla, ale mniej więcej może oszacować, jaką wartość energetyczną mają spożywane przez nas produkty. Wypada także dodać, że każdy składnik musi być sprawdzony przez asystenta oddzielnie. Oprogramowanie obecnie nie pozwala na zsumowanie kaloryczności wszystkiego, co widzi na talerzu i wyświetlenie informacji na temat całego posiłku.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

Niestety, Samsung nie powiedział, kiedy dokładnie omawiane w tekście usprawnienie będzie dostępne dla wszystkich. Zakładam jednak, że nastąpi to w dniu premiery kolejnego, flagowego smartfona firmy. Galaxy S9 z pewnością trafi na rynek z asystentem Bixby, a nowa opcja mogłaby całkiem nieźle pomóc kampanii marketingowej tego urządzenia. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że informacje o posiłkach będzie można przesyłać do aplikacji Samsung Health. Ten program z kolei, przynajmniej teoretycznie, pomoże nam w lepszym ustaleniu ogólnego zapotrzebowania na kalorie i poprawie trybu życia.

Źródło: ubergizmo