Bartosz Czechowicz | 12 stycznia 2018, 13:35

OnePlus: kolejny "zabójca flagowców" w czerwcu

Informacjami na temat smartfona podzielił się dyrektor generalny OnePlusa. Pete Lau udzielił niedawno wywiadu redakcji serwisu CNet. Podczas rozmowy zdradził on, że kolejny "zabójca flagowców" jest już w planach firmy, a jego premiera ma odbyć się w czerwcu. CEO potwierdził także krążące po sieci doniesienia, że urządzenie zostanie wyposażone w high-endowego Snapdragona 845.

Niestety, na tym w zasadzie kończą się wszystkie informacje związane z OnePlusem 6. Zapytany o specyfikację techniczną tego modelu Pete Lau powiedział tylko, że firma nie miała innego wyboru, jak zdecydować się na wspomnianego wcześniej Snapdragona 845. Trudno się dziwić, to właśnie on znajdzie zastosowanie w sporej części nadchodzących smartfonów klasy premium. Nowy OnePlus również ma być przedstawicielem segmentu flagowców, więc możemy oczekiwać, że zaoferuje on swoim użytkownikom przynajmniej 6 GB pamięci RAM (z pewnością pojawi się też 8-gigabajtowa wersja) oraz ekran o popularnych ostatnio proporcjach 18:9 i rozdzielczości nie niższej niż 2160 x 1080 pikseli.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, ale osobiście stawiam, że będzie ono zauważalnie tańsze niż np. Samsung Galaxy S9 czy HTC U12. Największą konkurencją dla tego modelu prawdopodobnie będą jednak nie czołowe smartfony znanych na całym świecie marek, ale nadchodzące konstrukcje innych producentów z Państwa Środka. Szczególnie chodzi mi tutaj o Xiaomi, które również przygotowuje urządzenia oparte na nowym chipie Qualcomma.

Źródło: cnet