Bartosz Czechowicz | 12 stycznia 2018, 14:10

Microsoft: pakiet Fall Creators Update dostępny dla wszystkich użytkowników Windowsa 10

Dobra wiadomość dla użytkowników Windowsa 10. Microsoft poinformował właśnie, że wielokrotnie omawiana na naszych łamach aktualizacja Fall Creators Update jest już dostępna globalnie. Dla niektórych może być sporym zaskoczeniem, że nastąpiło to dopiero teraz. Premiera oprogramowania miała bowiem miejsce 17 października zeszłego roku.

Już na wstępnie warto jednak zaznaczyć, że nie ma co za bardzo ciskać gromów z kierunku producenta z Redmond. Według statystyk opublikowanych w sieci przez firmę NetMarketShare Windows 10 to drugi najpopularniejszy na świecie system dla komputerów klasy PC. W grudniu zeszłego roku miał on prawie 33% udział w rynku OS, a wyprzedzał go tylko wciąż cieszący się dużym zainteresowaniem Windows 7 (43%). Oznacza to, że pod kontrolą tego oprogramowania pracuje bardzo duża liczba komputerów i firma jest częściowo usprawiedliwiona, że zajęła jej tak długo, żeby dotrzeć z poprawkami do wszystkich swoich klientów.

Windows 10 - sprawdź aktualne ceny!

Teraz Microsoft koncentruje się na kolejnej aktualizacji dla Windowsa 10, pakiecie Redstone 4. Jego premiera ma nastąpić wiosną bieżącego roku, ale software już teraz mogą testować uczestnicy programu Windows Insider. Z krążących po sieci materiałów wynika, że w przypadku tego oprogramowania Amerykanie skupiają się na m.in. poprawkach dla przeglądarki Edge (opcja wyciszania kart), dalszym rozwoju Cortany i zmianach w Windows Shell (Fluent Design).

Źródło: microsoft