Bartosz Czechowicz | 12 stycznia 2018, 17:23

Gogle Pixmax 8K zadebiutują dopiero w drugim kwartale 2018 roku

Czekacie na gogle Pixmax 8K? No to jeszcze poczekacie. W sieci niedawno pojawiły się informacje, że premiera headsetu została opóźniona i nie zadebiutuje on w styczniu bieżącego roku. Teraz wiadomo, że urządzenie nie będzie nawet dostępne tej zimy. Producent ujawnił właśnie, że jego premiera odbędzie się nie wcześniej niż w drugim kwartale 2018 roku.

Firma nie podała szczegółowych powodów dotyczących opóźnienia, ale wiadomo, że sprzęt wymaga jeszcze pewnych poprawek. Pixmax woli wprowadzić go na rynek później, ale oddać w ręce swoich klientów gotowy produkt, niż traktować ich jak testerów i udostępnić gogle, nad którymi powinien pracować jeszcze dział R&D. Czekające na headset osoby z pewnością poczują się rozczarowane, szczególnie, jeśli wsparły kampanię modelu 8K na Kickstarterze, ale lepiej chyba poczekać i dostać maksymalnie dopracowane urządzenie, niż później narzekać na błędy w oprogramowaniu czy kiepską ergonomię.

HTC Vive - sprawdź ceny

Oculus Rift - sprawdź ceny

Przesunięta zostanie nie tylko premiera gogli Pixmax 8K, ale i przeznaczonego dla kart nowej generacji wariantu Pixmax 8K X, który miał miał zadebiutować w maju. Trudno powiedzieć, jak duże będzie opóźnienie, ale branżowe media mówią o nawet kilku miesiącach. Warto także wiedzieć, że sprzęt może być wysyłany partiami, a pierwsze z nich prawdopodobnie nie będą zbyt duże. Mówiąc krótko, headsety nawet w dniu rozpoczęcia oficjalnej dystrybucji prawdopodobnie nie będą cechować się zbyt dobrą dostępnością.

Źródło: neowin