Bartosz Czechowicz | 12 stycznia 2018, 17:58

Xiaomi Mi Mix 2 w Polsce z dużo wyższą ceną, niż przypuszczaliśmy

W przypadku polskiej dystrybucji trzeba dopłacić kilkaset złotych. Xiaomi Mi Mix 2, czyli budzący spore zainteresowanie w sieci, bezramkowy smartfon "chińskiego Apple" trafił do sklepów w naszym kraju. Mówiło się, że urządzenie będzie u nas kosztować 2199 zł i taka też była jego cena w przedsprzedaży. Niestety, teraz wiemy, że za ten model w Polsce trzeba będzie zapłacić dużo więcej.

Ile dokładnie? To oczywiście zależy od sprzedawcy. Mi-Home.pl wyceniło sprzęt na kwotę 2499 zł. To o 300 zł więcej, niż trzeba było wydać na tego smartfona jeszcze kilka dni temu. Do zestawu z urządzeniem przez pewien czas ma być jednak dołączany zegarek AmazFit Pace, co, w przypadku zakupu całego pakietu, nie wygląda już tak źle. Gorzej, jeśli nie uda nam się załapać na promocję. Xiaomi Mi Mix 2 pojawił się także w ofercie sklepu RTV EURO AGD. Tutaj trzeba za niego zapłacić już 2599 zł i spekuluje się, że tak samo wycenią ten model inne, duże sklepy z elektroniką. Dla porównania, na popularnym Gear Best ceny telefonu zaczynają się obecnie od 1688 zł. Wnioski pozostawiam wam.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

Mi Mix 2 został przez nas uznany nie tylko za jeden z ciekawszych smartfonów od Xiaomi, ale  znalazł się także w grupie najbardziej interesujących urządzeń z Androidem z Chin w ogóle. Przy tak wysokiej wycenie trudno jednak uznać telefon za atrakcyjny, szczególnie, że taniej możemy kupić np. Samsunga Galaxy S8. Zainteresowane sprzętem osoby zawsze mogą spróbować sprowadzić go z Państwa Środka, ale warto pamiętać, że możemy mieć wtedy problemy z jego ewentualną naprawą bądź wymianą w ramach gwarancji.

Źródło: opracowanie własne