Bartosz Czechowicz | 13 stycznia 2018, 16:28

ZTE: planujemy więcej składanych smartfonów

Axon M to dopiero początek. ZTE ujawniło właśnie, że chce zaangażować się w rynek składanych smartfonów. Przedsiębiorstwo w zeszłym roku pokazało swój pierwszy tego typu model, a urządzenie, według Jeffa Yee, wiceprezesa firmy ds. marketingu, spotkało się z pochwałami ze strony użytkowników. Informacje na temat jego sprzedaży nie zostały nigdzie podane, ale wiadomo, że Chińczycy w przyszłości pokażą kolejne, podobne konstrukcje.

Jeff Yee nie zdradził szczegółów na temat nadchodzących, składanych smartfonów ZTE. Powiedział on jednak, że przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę z tego, że model Axon M mógłby doczekać się wielu poprawek. Cóż, trudno się dziwić. Urządzenie nie pozwalało bowiem na nawet minimalne wyginanie ekranu. Producent zamiast tego zdecydował się na połączenie dwóch wyświetlaczy, co nadało konstrukcji nieco toporny wygląd. Rezultaty projektu możecie zresztą zobaczyć na poniższej grafice. Trudno powiedzieć, czy następca tego telefonu będzie już elastyczny, ale możemy założyć, że firma w końcu pokaże i taki sprzęt."W końcu może dojdziemy do czegoś, co naprawdę można wyginać" - powiedział Yee w rozmowie z redakcją serwisu Engadget.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

ZTE oczywiście nie jest jedyną firmą, która chce aktywnie działać na rynku elastycznych smartfonów. Najbardziej wyczekiwanym tego typu urządzeniem jest prawdopodobnie Samsung Galaxy X. Koreańczycy oficjalnie zapowiedzieli już, że pokażą telefon z giętkim ekranem, ale wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Sprzęt miał zadebiutować w tym roku, ale jego premierę przesunięto na 2019 rok. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych opóźnień, ale niestety, nie można całkowicie wykluczać takiego scenariusza.

Źródło: gsmarena