Bartosz Czechowicz | 14 stycznia 2018, 12:17

Intel zapowiada najmniejszy na świecie komputer do VR

Coś dla fanów miniaturyzacji. Intel podczas tegorocznych targów CES zapowiedział swój najnowszy komputer z serii NUC. Urządzenie może pochwalić się na tyle dużą mocą obliczeniową, że poradzi sobie nawet z high-endowymi goglami do wirtualnej rzeczywistości, a jednocześnie mieści się w obudowie o wymiarach 221 x 142 x 39 mm. Sprzęt ma nawet certyfikat VR Ready.

NUC 8 (NUC8i7HVK/NUC Hades Canyon) został wyposażony w procesor i7-8809G z ósmej generacji intelowskich CPU Core oraz kartę graficzną Radeon RX Vega M GH. Producent nie zdecydował się jednak na dołączanie do zestawu jakiegokolwiek nośnika danych albo pamięci RAM. Te podzespoły musimy kupić sami. Konstrukcja ma dwa sloty SSD M.2 oraz pozwala na zamontowanie maksymalnie 32 GB RAM-u DDR4. W specyfikacji technicznej znajdziemy także informacje o siedmiu portach USB 3.1, dwóch portach HDMI 2.0a (4K 60Hz, HDR), dwóch portach DisplayPort 1.3 oraz dwóch portach Thunderbolt 3. Całości dopełnia klasyczne wyjście audio 3,5 mm.

HTC Vive - sprawdź ceny

Oculus Rift - sprawdź ceny

Miniaturowy komputer Intela ma pozwolić na granie na topowych goglach VR w 90 klatkach na sekundę. Niestety, producent nie podał jeszcze ceny urządzenia. Nie znamy też daty jego premiery. Osobiście stawiam jednak, że sprzęt będzie na tyle drogi, że większość osób zainteresowanych takimi headsetami jak Oculus Rift czy HTC Vive po prostu zdecyduje się na złożenie tradycyjnego, pełnowymiarowego PC-ta.

Źródło: intel