Bartosz Czechowicz | 14 stycznia 2018, 12:47

Odświeżony Xbox Duke trafi do sprzedaży już w marcu

Długo musieliśmy czekać na nową wersję tego pada. Podczas zeszłorocznych targów E3 firma Hyperkin ogłosiła, że przygotowuje odświeżoną wersję kontrolera Duke. Z tego urządzenia korzystali posiadacze pierwszego Xboksa, a sam sprzęt, pomimo dość topornej konstrukcji, wśród niektórych wciąż ma status kultowego. Teraz wiemy, kiedy w końcu możemy spodziewać się jego rynkowej premiery.

Po zapowiedzi nowego Duke'a pisaliśmy, że pad trafi do sprzedaży w wakacje. Ostatecznie do niczego takiego nie doszło, a niektórzy zaczęli zastanawiać się, co dzieje się z odświeżonym kontrolerem dla pierwszego Xboksa. Sytuację wyjaśnił jeden z twórców tamtej konsoli Microsoftu, Seamus Blackley. Za pośrednictwem swojego konta w serwisie Twitter zdradził on, że urządzenie będzie dostępne w oficjalnej sprzedaży w marcu bieżącego roku. Jego cenę ustalono na niecałe 70 dolarów.

Xbox One X - sprawdź ceny

Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że sprzęt zostanie dostosowany do współczesnych standardów. Pad ma być kompatybilny zarówno z urządzeniami Xbox, jak i komputerami z Windowsem 10 oraz pozwalać na odpinanie nieco ponad 2,5-metrowego kabla. Z przodu obudowy znajdzie się także ekran, który ma wyświetlać krótką animację znaną z pierwszej konsoli Redmond.

Źródło: neowin