Bartosz Czechowicz | 2 lutego 2018, 22:47

Nintendo zapowiada długi cykl życia konsoli Switch

To świetna wiadomość dla posiadaczy urządzenia. Tatsumi Kimishima, prezes firmy Nintendo, ujawnił, że model Switch będzie wspierany dłużej, niż poprzednie, domowe konsole Japończyków. Nie wiadomo, jak długi dokładnie będzie cykl życia sprzętu, ale w takim wypadku możemy założyć, że przekroczy on nawet okres 5-6 lat.

Nietrudno zgadnąć, że na plany Nintendo odnośnie dalszego rozwoju urządzenia wpłynęła jego bardzo dobra sprzedaż. Switch zadebiutował w marcu 2017 roku, a od tego czasu sprzęt rozszedł się w przeszło 14 mln egzemplarzy. Zapowiedź bardzo długiego okresu wsparcia powinna więc uspokoić użytkowników konsoli i jednocześnie zachęcić do jej zakupu tych, którzy wciąż wahają się, czy dać szansę promowanej przez Japończyków hybrydzie.

Nintendo Switch - sprawdź aktualne ceny najnowszej konsoli Japończyków

Co ciekawe, w sieci mówi się, że cykl życia urządzenia może potrwać nawet od 7 do... 10 lat. Sam producent według plotek w przyszłości miałby także pokazać jego wydajniejszą wersję. To ta sama strategia, którą w przypadku tej generacji konsol przyjęły firmy Sony i Microsoft. Jeśli do tego dojdzie, to Switch faktycznie będzie mógł cieszyć się dużą liczbą użytkowników przez długi czas i to nawet pomimo debiutu PlayStation 5 czy następcy Xboksa One.

Źródło: wccftech