Bartosz Czechowicz | 3 lutego 2018, 21:35

LG wycofuje się z chińskiego rynku smartfonów

Firma nie poradziła sobie z lokalną konkurencją. LG właśnie oficjalnie zapowiedziało, że wycofuje się z chińskiego rynku smartfonów. Wiadomość została ujawniona niedługo po tym, jak Koreańczycy opublikowali najnowsze informacje na temat swoich wyników finansowych. Producent w 2017 roku osiągnął wysoki przychód, ale w czwartym kwartale jego oddział odpowiedzialny za urządzenia mobilne miał 194 mln dolarów straty operacyjnej.

Przedsiębiorstwa z Państwa Środka już od dłuższego czasu mocno dają się we znaki niegdysiejszym liderom rynku smartfonów. Cóż, trudno się dziwić. Tacy producenci jak Xiaomi, Meizu czy Oppo również potrafią zaoferować świetny sprzęt, ale ich urządzenia kosztują dużo mniej, niż alternatywy proponowane przez np. HTC czy Samsunga. W sieci jeszcze w zeszłym roku mówiło się, że z Chin, jeśli chodzi o telefony, wycofa się LG. Firma w zeszłym roku oficjalnie nie wprowadziła do tego kraju żadnych nowych smartfonów, a na jej lokalnej stronie najnowszym modelem wciąż jest... G5 SE z maja 2016 roku.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

Teraz producent potwierdził krążące po internecie plotki. Koreańczycy wciąż będą obecni na rynku chińskim, ale nie mają zamiaru już dłuższej sprzedawać tam swoich telefonów. Dotyczy to zarówno urządzeń z segmentów low-end i mid-range, jak i high-endowych modeli z serii G oraz V. Można być zaskoczonym, że przedsiębiorstwo rezygnuje z tak dużej liczby potencjalnych klientów, ale firmie naprawdę ciężko było tam przekonać kogokolwiek do swoich produktów. Jako potwierdzenie wystarczy wspomnieć, że w 2016 roku sprzedała ona w Chinach zaledwie 160 tysięcy smartfonów.

Źródło: gsmarena