Piotr Gontarczyk | 5 lutego 2018, 08:24

Microsoft Surface Pro 4 trzeba włożyć do zamrażalnika, aby działał poprawnie

Niektóre egzemplarze mają bardzo dziwną wadę. Nieznana dokładnie, ale liczona już w tysiącach grupa posiadaczy Microsoft Surface Pro 4 zmaga się z tym samym problemem, dotyczącym działania ekranów, które po rozgrzaniu się zaczynają wyświetlać artefakty, migotać i pulsować.

Z informacji przekazywanych przez użytkowników wynika, że problemy najczęściej zaczynają ujawniać się po roku, a więc po wygaśnięciu rocznej (nie w UE) gwarancji producenta. Oznacza to, że Microsoft nie naprawia tych urządzeń za darmo. Firma oczekuje za naprawę aż 800 dolarów. W niektórych przypadkach jednak problemy z ekranami pojawiają się przed upływem ważności gwarancji. W takich sytuacjach Microsoft wymienia Surface Pro 4 na nowe egzemplarze, ale posiadacze donoszą, że po jakimś czasie także zamienniki mają ten sam problem.

Co ciekawe, użytkownicy odkryli dość radykalne (tymczasowe) rozwiązanie problemów z działaniem ekranów w Surface Pro 4 i wkładają urządzenia do... zamrażalników. Gdy temperatura urządzenia spadnie, wszystko wraca do normy. Niestety, po wyjęciu urządzenia z zamrażalnika, gdy jego temperatura znowu podniesie się, na ekranie na nowo zaczyna się robić mętlik.

Zirytowani postawą Microsoftu posiadacze Surface Pro 4 zbierają się już na specjalnej stronie internetowej, flickergate.com, na której umieszczają filmy i zdjęcia przedstawiające wady tych urządzeń. Liczba wpisów zbliża się do dwóch tysięcy. To na pewno jeszcze nie wszyscy posiadacze wadliwych egzemplarzy. Nie każdy przecież wie o istnieniu tej strony. Już rozważana jest też kwestia zbiorowego pozwu przeciwko producentowi. Microsoft wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że ma świadomość tego, iż niektórzy klienci doświadczają migotania ekranów w Surface Pro 4, a także, że monitoruje sytuację. Firma zachęca takie osoby do kontaktowania się z działem wsparcia technicznego. Z relacji użytkowników wynika, że wielu już to robiło. Wydawanie zastępczych egzemplarzy z dokładnie taką samą wadą bardzo źle świadczy o produkcie.

Zobacz najniższe ceny produktów Microsoft serii Surface