Adrian Kotowski | 5 lutego 2018, 18:55

HP Windows Mixed Reality Headset Professional Edition - prezentacja gogli

Usprawniona i wygodniejsza wersja sprzętu. HP zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży gogli mieszanej rzeczywistości Windows Mixed Reality Headset Professional Edition, przygotowanej z myślą o zastosowaniach profesjonalnych. Producent wprowadził kilka usprawnień w budowie sprzętu, by kilkugodzinna praca nie była męcząca. Produkt ma być też bardziej wytrzymały niż dostępna już na rynku wersja konsumencka.

W HP Windows Mixed Reality Headset Professional Edition wprowadzono kilka niewielkich, ale ważnych ulepszeń. Zwiększono trwałość pałąka, dzięki czemu nawet wielokrotne zakładanie i zdejmowanie sprzętu z głowy nie powinno doprowadzić do jego uszkodzenia. Dodatkowo dodano możliwość odchylenia wyświetlacza, dzięki zastosowaniu zawiasu. W ten sposób można wrócić do pracy w zwykłej rzeczywistości bez konieczności zdejmowania całych gogli.

HP Windows Mixed Reality Headset Professional Edition

HP ulepszyło ponadto poduszki, które teraz można łatwiej wyczyścić i w razie potrzeby zdemontować. Ma być to bardzo istotne ze względu na higienę, jeśli ze sprzętu korzysta w pracy kilka różnych osób. Jeśli zaś o chodzi o specyfikację, to produkt nie różni się znacząco od zwykłej edycji. Mamy więc dwa ekrany 2,89’’ o rozdzielczości 1440 x 1440 każdy (na każde oko) i częstotliwości odświeżania równej 90 Hz. W urządzeniu zastosowano soczewki Fresnela, a pole widzenia wynosi 100°.

HP Windows Mixed Reality Headset Professional Edition wyposażony jest w dwie kamery przednie, sześć czujników ruchu, żyroskop, akcelerometr i magnetometr. Urządzenie udostępnia złącze HDMI 2.0, USB 3.0 oraz gniazdo słuchawkowe. Nowa wersja gogli rozszerzonej rzeczywistości firmy HP została wyceniona na 449 dolarów. Premiera urządzenia została wyznaczona na marzec tego roku.

Sprawdź ceny gogli VR dostępnych w polskich sklepach

Źródło: Anandtech