Bartosz Czechowicz | 5 lutego 2018, 20:13

OnePlus podobno pracuje nad następcą modelu OnePlus X

Urządzenie powinno zadebiutować w ciągu kilku najbliższych miesięcy. OnePlus przygotowuje się do premiery nowego smartfona - donosi serwis Ubergizmo. Według redakcji portalu nie będzie to jednak kolejny model z głównej linii tego producenta (jak np. OnePlus 5T), ale następca OnePlusa X. Jeśli to prawda, to są szanse, że firma w końcu da nam flagowca w nieco bardziej poręcznym rozmiarze.

Pierwszy OnePlus X trafił na rynek w 2015 roku jako trzeci telefon przedsiębiorstwa OnePlus. Sprzęt zebrał dobre recenzje w sieci (nasz test możecie sprawdzić tutaj), głównie za sprawą bardzo dobrego stosunku ceny do jakości, ale wielu osobom spodobało się, że producent zdecydował się na 5-calowy wyświetlacz. Smartfon z takim ekranem dużo lepiej leży w dłoni, niż telefon z np. 6-calowym panelem (OnePlus 5T), a oprócz tego łatwiej obsługuje się go jedną ręką. Teraz, według Ubergizmo, możemy dostać jego następcę.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

Nietrudno domyślić się, że OnePlus X2 powinien kontynuować strategię, którą Chińczycy obrali przy poprzednim modelu i także zaoferować nam mniejszy wyświetlacz. Plotki mówią wprawdzie o 5,5-calowym ekranie, ale osobiście stawiam, że będzie to 5-calowy panel. Smartfon pod względem specyfikacji technicznej ma być bardzo podobny do OnePlusa 5 i OnePlusa 5T (Snapdragon 835, 4 GB RAM-u, bateria 3000 mAh, 64 GB pamięci, 16-megapikselowy aparat, Dash Charge), więc wprowadzenie go na rynek z 5,5-calowym wyświetlaczem raczej nie miałoby zbyt wiele sensu.

Niestety, Ubergizmo nie informuje, kiedy urządzenie będzie mieć swoją premierę. Nie jest także znana jego cena. Pozostaje nam więc czekać na dalsze informacje na temat tego modelu. Jeśli firma faktycznie zdecyduje się na stosunkowo mały ekran i odpowiednio wyceni sprzęt, to OnePlus X2 może okazać się jednym z ciekawszych telefonów nadchodzących miesięcy.

Źródło: ubergizmo