Piotr Gontarczyk | 6 lutego 2018, 08:15

iPhone X dzwoni? Poczekaj, może się doczekasz

Kolejny drogi produkt z poważną wadą. Płacąc 1000 dolarów za smartfon można spodziewać się, że z funkcją telefonu urządzenie będzie sobie radzić bez najmniejszych zająknięć. Wygląda na to, że dla iPhone'a X to może być zbyt wiele. Rosnąca liczba użytkowników tych urządzeń skarży się na to, że uniemożliwiają im szybkie odbieranie lub odrzucanie połączeń.

Z doniesień użytkowników wynika, że gdy iPhone X ma połączenie przychodzące, to jedynie uaktywnia powiadomienie dźwiękowe i/lub wibrację. Na ekranie urządzenia nie pojawia się jednak spodziewany panel z informacją o tym kto się próbuje połączyć, no i z opcjami odebrania lub odrzucenia. Jak twierdzą użytkownicy na to trzeba czekać nawet około 10 sekund. Niektórzy donoszą, że panel ten w ogóle się nie pojawia, a to oznacza, że odbieranie połączeń jest zwyczajnie niemożliwe. Wydaje się, że to błąd na poziomie programowym, który można poprawić stosowną aktualizacją. Sęk w tym, że problem dotyczy jednej z chyba najbardziej podstawowej funkcji smartfonu.

Zrozpaczeni posiadacze felernych iPhone'ów X próbują różnych metod pozbycia się problemu, z przywracaniem stanu fabrycznego urządzeń, ale nic nie pomaga. Firma Apple poinformowała o tym, że sprawdza doniesienia użytkowników. Trzeba przyznać, że iPhone X to może być dla Apple niemały problem. W ubiegłym tygodniu The Wall Street Journal donosił o tym, że założenia produkcyjne na pierwszy kwartał zostały obcięte o połowę - z 40 do 20 milionów sztuk. Przy okazji ostatniego przedstawienia wyników finansowych firma ujawniła, że sprzedała 77,3 miliona urządzeń serii iPhone, notując spadek o 1%, w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wyniki sprzedaży nie pokryły się z pierwotnymi szacunkami analityków, którzy przewidywali sprzedaż na poziomie od 80 do około 83 milionów sztuk. Apple nie ujawnia w swoich raportów sprzedaży poszczególnych modeli iPhone'ów, tak więc nie da się określić, jak bardzo (i ew. czy w ogóle) iPhone X wpłynął na niewielki spadek sprzedaży całej serii.

Zobacz ranking popularnych smartfonów

Źródło: Slate, opr. wł.