Bartosz Czechowicz | 7 lutego 2018, 20:45

Microsoft: niedługo rozpoczną się testy Windowsa 10 Redstone 5

Firma planuje już kolejną wersję Windowsa 10. Microsoft przygotowuje się do udostępnienia użytkownikom najnowszych okienek pakietu Redstone 4,  który ma zadebiutować pod nazwą Spring Creators Update. Jego premiera prawdopodobnie nastąpi w kwietniu. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że producent jeszcze przed nią pozwoli nam sprawdzić oprogramowanie Redstone 5.

Microsoft nie ujawnił, kiedy dokładnie pojawi się pierwszy build z gałęzi Redstone 5, ale przedstawiciele firmy obiecują, że nastąpi to "wcześniej, niż przypuszczamy". Prace nad aktualizacją Spring Creators Update mają zostać zakończone w przyszłym miesiącu, więc można założyć, że pakiet w wersji testowej będzie dostępny najpóźniej w marcu. Warto jednak pamiętać, że przed wprowadzeniem na rynek wydania Redstone 4 nowszy software będą mogli pobrać i zainstalować tylko ci użytkownicy programu Windows Insider, którzy korzystają z opcji Skip Ahead w szybkim pierścieniu aktualizacji.

Windows 10 - sprawdź aktualne ceny

Redstone 5 na starcie prawdopodobnie nie będzie jednak zawierać żadnych nowych funkcji. Microsoft zamiast na usprawnieniach, skupi się na optymalizacji systemu i przygotowaniu go do wprowadzenia kolejnych poprawek. Jeśli zaś chodzi o finalne wydanie software'u, to spodziewamy się go dopiero jesienią. Kolejne, duże poprawki dla Windowsa 10 mają bowiem debiutować w około 6-miesięcznych odstępach.

Źródło: wccftech