Adrian Kotowski | 6 lutego 2018, 18:32

Sony przedstawia nowości w aktualizacji 5.50 dla konsoli PlayStation 4

PS4 Pro z opcją supersamplingu. Sony podzieliło się dzisiaj informacjami na temat kolejnej dużej aktualizacji PS4, która wprowadzi sporo mniejszych i większych usprawnień. Oprogramowanie zostało udostępnione dzisiaj w ramach beta testów i po ich zakończeniu powinno trafić do wszystkich posiadaczy konsol japońskiej korporacji.

Aktualizacja w wersji 5.50 (Keiji) wprowadzi tryb supersamplingu w przypadku konsoli PS4 Pro (sprawdź najniższe ceny). Opcja będzie dostępna w ustawieniach i według Sony ma działać w wybranych grach. To całkiem dobre rozwiązanie, gdy korzystamy z wyświetlacza 1080p, bo jakość wyświetlanego obrazu powinna się zauważalnie poprawić.

Aktualizacja 5.50 dla PS4

Przygotowano też usprawnienia dotyczące kontroli rodzicielskiej. Możliwe będzie ustawienie maksymalnego czasu gry dla naszych pociech. Dziecko otrzyma w czasie rozgrywki powiadomienie o pozostałym mu czasie gry, dzięki czemu będzie wiedziało kiedy zapisać i wyłączyć dany tytuł. Nowością jest także opcja ustawienia własnej tapety, wybierając grafikę z zewnętrznego nośnika danych (po USB). Może się wydawać, że to prosta do wprowadzenia funkcja, której implementacja nie powinna zająć deweloperom zbyt dużo czasu, ale jak widać trzeba było na nią czekać ponad 4 lata.

Aktualizacja 5.50 dla PS4

Aktualizacja 5.50 dla PS4

Aktualizacja 5.50 pozwoli w łatwy sposób usuwać otrzymane powiadomienia, oraz lepiej zarządzać opcjami z poziomu Quick Menu. Dzięki zmianom bez problemu podejrzymy listę znajomych i odpowiemy na wiadomości podczas rozgrywki. Dodatkowo usprawniono sposób sterowania odtwarzaczami audio działającymi w tle. Pełną listę zmian możecie sprawdzić na oficjalnym blogu PlayStation

Aktualizacja 5.50 dla PS4

Aktualizacja 5.50 dla PS4

Źródło: PlayStation Blog