Adrian Kotowski | 7 lutego 2018, 15:14

FSP Hydro PTM+ - zasilacz z blokiem chłodzenia cieczą trafia na rynek

Zwoduj sobie PSU. FSP ogłosił wprowadzenie do sklepów zasilacza Hydro PTM+, który jest pierwszą i jedyną taką konstrukcją na rynku, wyposażoną w blok chłodzenia cieczą. Sprzęt sprawdzi się przy budowie najwydajniejszych zestawów komputerowych, wymagających bardzo dużej mocy. Producent nie zapomniał ponadto o elementach upiększających produkt w postaci podświetlenie LED i naklejek na panel boczny.

O FSP Hydro PTM+ pisaliśmy po raz pierwszy w maju ubiegłego roku, ale dopiero teraz producent zdecydował się na wprowadzenie urządzenia do sprzedaży. Mamy tutaj zasilacz o mocy 1200 W, który jest w stanie pracować z obciążeniem do 1400 W, jeśli korzystamy z zainstalowanego chłodzenia cieczą. Na pokładzie znalazł się bardzo cichy i wydajny wentylator 135 mm, który jest włączany dopiero gdy jednostka jest obciążona w co najmniej 50 procentach.

FSP Hydro PTM+

FSP zastosował w swoim sprzęcie pojedynczą, mocną linię 12V. Sprawność zasilacza wynosi ponad 92 procent, co potwierdza certyfikat 80Plus Platinum. Jak w większości tego typu produktów na pokładzie znajdziemy wszystkie najważniejsze systemy zabezpieczeń: OCP, OVP, SCP, OPP i OTP. Poniżej możecie sprawdzić specyfikację prądową Hydro PTM+.

Linia

Maksymalne natężenie

Maksymalna moc łączna

+3,3V

24 A

120 W

+5V

24 A

+12V

100 A

1200 W

-12V

0,3 A

3,6 W

+5Vsb

3 A

15 W

Łączna moc

1200 W

Maksymalna moc (przy użyciu bloku chłodzenia cieczą)

1400 W

Dołączone do zasilacza okablowanie jest w pełni modularne. Mamy dostęp do złączy:

  • 1x ATX 20+4 pin,
  • 2x EPS 4+4 pin,
  • 8x PCI-E 6+2 pin,
  • 12x SATA,
  • 4x Molex,
  • 1x FDD.

FSP Hydro PTM+

Jak wspomnieliśmy wyżej, zasilacz oferuje system podświetlenie LED RGB, który współpracuje z rozwiązaniem Asus Aura. Przejdźmy teraz do ceny, bo ta, jak można się było spodziewać, jest bardzo wysoka. Za FSP Hydro PTM+ trzeba zapłacić aż 699 dolarów. Pierwszych 500 klientów otrzyma prezent w postaci systemu AIO firmy Bitspower i świetnie prezentujących się kabli. 

Sprawdź ranking najpopularniejszych zasilaczy dostępnych w polskich sklepach

Źródło: FSP