Bartosz Czechowicz | 7 lutego 2018, 21:17

Telegram na Androida z funkcją strumieniowania wideo

To naprawdę spore usprawnienie. Zespół odpowiedzialny za rozwój komunikatora Telegram zapowiedział właśnie, że aplikacja w wersji na Androida pozwala na strumieniowanie wideo. Oznacza to, że jeśli chcemy obejrzeć jakiś film, to nie trzeba go już pobierać w całości. Zamiast tego materiał ładuje się podczas oglądania, a cały proces można w dowolnej chwili przerwać.

Jedną z największych wad komunikatorów dla urządzeń przenośnych jest brak możliwości streamowania filmów. Jeśli chcemy obejrzeć dany klip, to najpierw musimy ściągnąć cały, powiązany z nim plik. Problem dotyczy m.in. bardzo popularnego WhatsAppa. Przesłane przez znajomego nagranie niekoniecznie musi nas interesować, ale w żaden sposób nie możemy sprawdzić jego fragmentu albo po prostu obejrzeć tylko wybranego momentu. Przez konieczność pobierania całego pliki tracimy zarówno czas, jak i transfer danych. Rozwiązanie szczególnie przeszkadza, kiedy mamy mocno limitowany internet, np. w podróży.

Zobacz ranking high-endowych smartfonów

Opcja streamingu dla użytkowników aplikacji Telegram jest dostępna w przypadku platformy Android, ale z czasem odpowiednia poprawka powinna pojawić się też w programie dla systemu iOS. Jeśli zaś chodzi o zmiany, to komunikator dostał również tryb nocny, któremu możemy włączyć tryb automatycznego uruchamiania. Z oficjalnymi informacjami na temat poprawek wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się tutaj.

Źródło: gsmarena