Adrian Kotowski | 8 lutego 2018, 13:52

Windows 10 Insider Preview Build 17093 z kilkoma interesującymi nowościami

Windows 10 staje się coraz lepszy. Microsoft przedstawił na swoim oficjalnym blogu informacje o nowej kompilacji Windows Insider Preview w wersji 17093. Tym razem zmiany są naprawdę bardzo interesujące i można spodziewać się, że wiele z nich trafi do nadchodzącej dużej aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update, której nazwę poznaliśmy zaledwie kilka dni temu.

Windows 10 Insider Preview Build 17093 zawiera całą masę udoskonaleń, ale my wybraliśmy kilka, naszym zdaniem, najciekawszych. Pierwszym z nich jest poprawiony pasek gry (Game Bar). Microsoft nieco udoskonalił jego wygląd, dał możliwość wyboru motywu, a dodatkowo zmienił zegar. Łatwiej będzie można też obsługiwać stream na platformie Mixer.

Windows 10 Insider Preview Build 17093

Microsoft w końcu wziął się za poprawki dla tryb HDR, który niestety nie działa zbyt dobrze w Windows. Użytkownicy posiadający wyświetlacze zgodne z tą techniką będą mogli je w łatwy sposób skalibrować i w ten sposób dostosować do odtwarzania wideo z HDR. Firma z Redmond zapewniła, że opcja będzie gotowa na premierę aktualizacji Redstone 4 dla Windows 10 (sprawdź najniższe ceny).

Windows 10 Insider Preview Build 17093

Nowością jest ponadto nowy panel z ustawieniami dla systemów multi-GPU. Użytkownik otrzyma możliwość dostosowania działania takiej konfiguracji w zależności od konkretnej aplikacji. Microsoft wie, że podobne możliwości oferują panele kontrolne dla kart AMD i Nvidii, ale nowe rozwiązanie ma być prostsze w obsłudze i bardziej intuicyjne. Co istotne, wybrane w ten sposób ustawienia nadpisują opcje ze wspomnianych paneli.

Windows 10 Insider Preview Build 17093

Poza tymi zmianami firma z Redmond wspomina też o prostszym parowaniu sprzętu przy pomocy interfejsu Bluetooth, dodaniu kilku niedostępnych wcześniej opcji dla Windows Defendera i zaktualizowaniu panelu prywatności o kilka nowych kategorii, by użytkownik miał jeszcze większą kontrolę nad uprawnieniami systemu i konkretnych aplikacji. 

Windows 10 Insider Preview Build 17093

Źródło: Windows Blog