Adrian Kotowski | 8 lutego 2018, 21:02

Google może wejść na rynek strumieniowania gier

Usługa ma nazywać się Yeti. Według informacji serwisu The Information, Google planuje zaprezentować swoją platformę strumieniowania gier, która miałaby być konkurencją dla PlayStation Now i GeForce Now. Razem z usługą do sprzedaży trafi też powiązana z nią konsola podobna do konstrukcji Nvidia Shield (sprawdź najniższe ceny). W ten sposób firma z Mountain View wprowadzi w życie swój projekt z 2014 roku, który wtedy został porzucony.

Jak podaje The Information, Google Yeti ma powstawać co najmniej od dwóch lat. Źródła serwisu donoszą, że szefem projektu odpowiedzialnym za jego wdrożenie, został zatrudniony w ubiegłym roku Phil Harrison. To nazwisko może być Wam znane, bo wcześniej Harrison obejmował funkcje kierownicze w działach gier firm Sony i Microsoft. W japońskim przedsiębiorstwie miał zresztą styczność z usługą streamingową, gdy segment PlayStation wchłonął platformę Gaikai, którą potem przemianowano na PS Now.

Google Yeti

Co prawda, wspominaliśmy o konsoli, ale Yeti ma być dostosowane też do działania na innych urządzeniach. Mowa chociażby o przystawce Chromecast. Nie jest natomiast jasne, jakie gry będzie tam można w ogóle uruchomaić. Nie ma też żadnych danych na temat tego, czy Google zamierza tworzyć tytuły na wyłączność dla swojej platformy.

Jak zauważyliśmy, Google miało już wcześniej plany wprowadzenia usługi strumieniowania gier. Firma chciała w 2014 roku udostępnić na rynek własną konsolę, ale nie zrobiono tego ze względu na ograniczenia infrastruktury sieciowej w wielu krajach. Teraz sytuacja miała się poprawić na tyle, by było w ogóle opłacalne inwestowanie w ten rynek.