Piotr Gontarczyk | 9 lutego 2018, 07:59

Samsung zbuduje nowy zakład produkcyjny układów pamięci

Wielomiliardowa inwestycja. Samsung Electronics spodziewa się dalszych wzrostów popytu na układy pamięci i najwyraźniej to skłoniło firmę do przeznaczenia 27 miliardów dolarów na inwestycję w budowę drugiego zakładu produkcyjnego w Pyeongtaeku.

Nowy zakład ma nazwę kodową P2-Project, a jego budowa ma zostać ukończona przed drugą połową przyszłego roku. Obecnie nie wiadomo jakie dokładnie układy pamięci będą w nim wytwarzane, ale DRAM i NAND to podstawowi kandydaci. Samsung o alokacji produkcji w nowym zakładzie zdecydować ma przed ukończeniem jego budowy, a więc mając do dyspozycji najświeższe prognozy popytu na poszczególne typy układów pamięci.

Warto jednak mieć na uwadze to, że budowa ma co prawda zostać ukończona najpóźniej w pierwszej połowie przyszłego roku, to jednak masowa produkcja może zostać osiągnięta w 2020 roku. Z drugiej strony obecnie jedyny zakład Samsunga w Pyeongtaeku już teraz zwiększa moce produkcyjne układów NAND. Dobrze wiemy, że ceny układów DRAM i NAND już teraz są wysokie i wciąż rosną. Każde, chociażby drobne zwiększenie produkcji może potencjalnie zmniejszyć skalę dalszych wzrostów.

Zobacz ranking popularności modułów pamięci RAM

 

Źródło: OC3D, opr. wł.