Piotr Gontarczyk | 12 lutego 2018, 08:02

The Witcher 3 HD Reworked Project dostępny w wersji 5.0

Geralt w jeszcze lepszym otoczeniu. Wiedźmin 3 to jedna z najlepszych gier ostatnich lat i wciąż cieszy się zainteresowaniem nie tylko graczy, ale także modderów, którzy starają się sprawić, aby wyglądała jeszcze lepiej. Jednym z najbardziej ambitnych tego typu projektów jest The Witcher 3 HD Reworked Project, który osiągnął już wersję 5.0.

The Witcher 3 HD Reworked Project to przede wszystkim pakiet wysokiej jakości tekstur, map normalnych, modyfikacji siatek obiektów, które razem mają zwiększyć szczegółowość grafiki, nie wpływając na klimat gry. Twórcy projektu twierdzą, że ulepszenia nie pochłaniają zbyt dużo zasobów pamięci graficznej.

Najnowsze wydanie 5.0 dostosowuje wiele tekstur do rozdzielczości 4K, jeszcze bardziej zwiększając ich szczegółowość. Przeprojektowano też niemal wszystkie rzeki i strumyki tak, aby dodać chociażby generowane w czasie rzeczywistym odbicia. Gracze z czasem mogą dostrzec wiele pomniejszych zmian, w modelach zwierząt hodowlanych, futrach, oknach, elementach kamiennych, piecykach, książkach, butelkach, i wielu innych. Dopieszczono też wygląd różnego rodzaju podłoży.

The Witcher 3 HD Reworked Project 5.0 można znaleźć w serwisie NexusMods.

Zobacz najlepsze ceny gry Wiedźmin 3