Adrian Kotowski | 12 lutego 2018, 16:20

Cooler Master MasterBox MB500 - specyfikacja

Nowa obudowa dla graczy. Cooler Master ogłosił wprowadzenie do swojej oferty modelu MasterBox MB500, który ma przyciągnąć użytkowników szukających nie tylko funkcjonalnej, ale też ciekawie prezentującej się konstrukcji. Cechą charakterystyczną produktu ma być bardzo dobry przepływ powietrza, dzięki czemu sprzęt powinien sprawdzić się świetnie przy budowie wydajnego zestawu komputerowego.

Cooler Master MasterBox MB500 to obudowa mid tower o wymiarach 494 x 211 x 475 mm, w której można zamontować płyty główne w formatach ATX, Micro ATX i Mini-ITX. Model udostępnia siedem slotów na karty rozszerzeń i zapewnia miejsce na dwa dyski 3,5’’ oraz maksymalnie cztery nośniki 2,5’’. Obudowa została wykonana ze stali i plastiku, a panel boczny to w całości tafla hartowanego szkła. Z przodu i na górze znalazły się metalowe siatki, dzięki którym przepływ powietrza we wnętrzu konstrukcji ma stać na bardzo dobrym poziomie.

Cooler Master MasterBox MB500

Obudowa sprzedawana jest z dwoma preinstalowanymi wentylatorami 120 mm RGB LED znajdującymi się z przodu i jednym 120 mm umieszczonym na panelu tylnym. Opcjonalnie można z przodu dołożyć jeszcze jedną konstrukcję 120 mm lub zamienić zamontowane domyślnie modele na dwa 140 mm, a także zainstalować do dwóch wentylatorów 120 mm na górze MasterBox MB500. Sprzęt Cooler Mastera jest kompatybilne z systemami chłodzenia CPU o wysokości do 160 mm, kartami graficznymi o długości 400 mm i zasilaczami o długości do 180 mm.

Cooler Master MasterBox MB500

PSU montujemy w specjalnie wydzielonej komorze. Obudowa oferuje dwa filtry przeciwkurzowe dostępne na panelu przednim i pod zasilaczem. Złącza wyprowadzono na górę konstrukcji i znajdziemy tam dwa porty USB 3.0 oraz gniazda audio. Cooler Master MasterBox MB500 ma trafić do sprzedaży w kwietniu tego roku, a jego cena ma wynieść około 300 zł.

Cooler Master MasterBox MB500

Sprawdź lutowy ranking obudów dostępnych w polskich sklepach

Źródło: prasowe