Bartosz Czechowicz | 14 lutego 2018, 22:08

Huawei przygotowuje trzy nowe tablety z rodziny MediaPad

Sprzęt zobaczymy na targach MWC 2018. Huawei przygotowuje się do premiery nowych tabletów - pisze Ubergizmo. Według redakcji serwisu firma przywiezie do Barcelony trzy modele. Urządzenia wejdą w skład dobrze nam znanej rodziny MediaPad i zostaną pokazane z m.in. odświeżonym komputerem MateBook i zegarkiem Watch 3.

Do premiery sprzętu pozostało jeszcze trochę czasu, ale w sieci już teraz jest dostępna jego dość szczegółowa specyfikacja techniczna. Pierwszy z nowych tabletów, MediaPad M5 8, według Ubergizmo ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej 8,4-cala i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, układ Kirin 960, 4 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci na dane. Wariant LTE powinien kosztować około 380 euro, podczas gdy za wersję oferującą tylko łączność WiFi trzeba będzie zapłacić 329 euro.

MediaPad M5 10 to po prostu większa wersja MediaPada M5 8. Rozdzielczość wyświetlacza nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że pod względem pozostałych komponentów możemy spodziewać się dokładnej kalki poprzednika. Jeśli zaś chodzi o ceny, to mają one kształtować się gdzieś na poziomie 379 (WiFi) oraz 420 euro (LTE). W planach firmy podobno jest także trzeci tablet, MediaPad M5 10 Pro, który zaoferuje swoim użytkownikom dwa razy większą pamięć (64 GB) i możliwość korzystania z rysika M-Pen. Będzie on dostępny tylko w wersji z LTE, a jego cenę ustalono na około 520 euro.

Zobacz ranking najpopularniejszych tabletów z Androidem

Niestety, nie wiadomo, kiedy nowe urządzenia trafią do sprzedaży. Wszystkie istotne informacje na ich temat, włącznie z datą rozpoczęcia oficjalnej dystrybucji i pozostałymi danymi odnośnie specyfikacji technicznej, powinniśmy jednak poznać podczas targów MWC. Impreza rozpocznie się 26 lutego i potrwa do 1 marca.

Źródło: ubergizmo