Bartosz Czechowicz | 14 marca 2018, 19:59

Google i LG pracują nad wyświetlaczem do headsetów VR o bardzo dużej rozdzielczości

Panel zobaczymy już w maju. Gogle i LG wspólnie pracują nad ekranem dla headsetów wirtualnej rzeczywistości. Wyświetlacz ma zostać zaprezentowany podczas targów Display Week 2018, a do jego głównych zalet będziemy mogli zaliczyć m.in. zagęszczenie pikseli na poziomie 1443 ppi i częstotliwość odświeżania obrazu, która wyniesie 120 Hz.

Informacjami na temat ekranu podzieliła się redakcja serwisu The Verge. Z udostępnionych przez portal materiałów wynika, że panel ma mieć 18-megapikselową matrycę. Dokładna rozdzielczość nie jest jeszcze znana, ale spekuluje się, że będzie to około 5500 x 3000 pikseli (przekątna 4,3-cala). Jeśli zaś chodzi o technologię, to producenci podobno zdecydowali się na rozwiązanie typu OLED.

Sprawdź ceny topowych gogli VR:

Obecnie nie wiadomo, jakie headsety miałyby korzystać z nowego produktu duetu Google i LG, ale jego zapowiedź i tak budzi spore emocje w sieci. Sprzęt, które zostanie wyposażony w nowy panel, ma mieć bowiem dużo lepsze parametry, niż takie gogle VR jak Oculus Rift (2880 x 1600 pikseli) czy HTC Vive Pro (2160 x 1200 pikseli). Niestety, prawdopodobnie będzie on też od nich sporo droższy.

Źródło: theverge