Piotr Gontarczyk | 15 marca 2018, 09:26

Arctis Pro - nowa seria gamingowych słuchawek z Hi-res firmy SteelSeries

Dwa modele przewodowe i jeden bezprzewodowy. Firma SteelSeries wprowadziła na rynek serię słuchawek Arctis Pro, przeznaczonych dla graczy wymagających najwyższej jakości dźwięku. Producent chwali się, że model flagowy, Arctis Pro + GameDAC, to pierwszy na świecie gamingowy system audio z certyfikatem Hi-Res.

GameDAC (DAC – Digital Audio Converter) wyposażony jest w wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) ESS Sabre 9018. Arctis Pro Wireless to podwójny, bezprzewodowy bezstratny system audio. Seria trzech nowych modeli dopełniają słuchawki Arctis Pro z przetwornikami przystosowanymi do przetwarzania dźwięku Hi-Fi.

Arctis Pro + GameDAC to pierwszy na świecie system audio z certyfikatem Hi-Res, który oferuje dźwięk jakości Hi-Fi 96 kHz/24-bit bez potrzeby down-samplingu. Słuchawki z linii Arctis Pro zostały wyposażone w przetworniki z neodymowymi magnesami, reprodukujące dźwięk z przenoszeniem pasma od 10 do 40.000 Hz, czyli dwa razy więcej od większości standardowych słuchawek (20 do 20.000 Hz). Z czułością na poziomie 102 dBSPL i -95dB współczynnika zawartości harmonicznych + szumu (Total Harmonic Distortion + Noise, THD + N) Arctis Pro + GameDAC specyfikacją techniczną rzeczywiście może zwrócić na siebie sporo uwagi.

Bezprzewodowe słuchawki do gier - jest parę alternatyw

SteelSeries GameDAC to DAC USB i wzmacniacz o jakości Hi-Fi, zaprojektowany z myślą o grach wideo. GameDAC zmienia każde PS4 i PC w wysokiej jakości źródło dźwięku poprzez omijanie niskiej jakości konwerterów w standardowych kontrolerach konsol, słuchawkach USB czy kartach dźwiękowych do PC. Oprócz wspomnianego już DAC-A, urządzenie zapewnia też wirtualizację dźwięku przestrzennego na słuchawki - DTS Headphone:X 2.0.

GameDAC został wyposażony w wyświetlacz OLED, dzięki któremu użytkownik może w szybki i intuicyjny sposób dostosować ustawienia słuchawek bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Oznacza to, że gracze PlayStation 4 będą mogli zarządzać korektorem pasma, włączyć dźwięk przestrzenny, zmienić kolor podświetlenia i kontrolować balans funkcji ChatMix (dźwięk z gry i czat głosowy). Gracze pecetowi mogą skorzystać także z oprogramowania SteelSeries Engine, który pozwoli na jeszcze większe zmiany ustawień i personalizację urządzenia.

Linia Arctis Pro dzieli z serią Arctis ten sam, nagrodzoną przez Red Dot Award, stylistykę, ale przy tworzeniu nowej serii wykorzystano materiały wyższej klasy, tj. metaliczne wykończenia stalowego pałąka, aluminiowe uchwyty muszli oraz delikatne w dotyku wymienne pokrywy słuchawek. Nowe słuchawki Arctis Pro zostały wyposażone w opaskę jak z gogli narciarskich, która sama dostosowuje się do kształtu głowy. Poduszki słuchawek stworzono z materiału AirWeave, który zapewnia uszom wygodę i odpowiednią cyrkulację powietrza. Wysuwany dwukierunkowy mikrofon ClearCast według producenta oferuje studyjną jakość dźwięku i redukcję szumu z otoczenia.

Arctis Pro Wireless to podwójny, bezprzewodowy bezstratny system audio z transmiterem USB 2,4 GHz i łącznością Bluetooth. Podobnie jak Arctis Pro + GameDAC, cechuje pasmo przenoszenia sięgające 40 kHz. Tym, co wyróżnia egzemplarz bezprzewodowy jest komplet dwóch wymiennych akumulatorów, znany już ze słuchawek Siberia 800 oraz Siberia 840. Każdy z akumulatorów powinien wystarczać na co najmniej 10 godzin pracy.

Gracze mogą korzystać z łączności bezprzewodowej i Bluetooth jednocześnie, by np. podczas grania rozmawiać przez czat głosowy lub słuchać muzyki. Zasięg nadajnika to do 12 metrów, zaś technika automatycznego doboru kanałów sprawia, że słuchawki zawsze działają na czystej częstotliwości, by użytkownik mógł się cieszyć najwyższą jakością dźwięku bez zakłóceń. Podobnie jak GameDAC, transmiter w Arctis Pro Wireless został wyposażony w wyświetlacz OLED, który pozwoli na szybką i intuicyjną zmianę ustawień bezpośrednio z urządzenia – bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Osoby, które chciałyby skorzystać z jeszcze większych możliwości zarządzania ustawieniami mogą skorzystać z oprogramowania SteelSeries Engine na PC.

Linia Arctis Pro jest już dostępna na oficjalnej stronie internetowej SteelSeries.com oraz w wybranych sklepach w Polsce. Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych modeli to:

  • Arctis Pro: 799 złotych
  • Arctis Pro + GameDAC: 1099 złotych
  • Arctis Pro Wireless: 1399 złotych

Źródło: SteelSeries