Adrian Kotowski | 19 marca 2018, 13:28

Western Digital porzuca markę HGST

Czas na unifikację. Już niedługo z rynku na dobre zniknie marka Hitachi Global Storage Technologies (HGST). O takiej decyzji poinformował Western Digital, do którego należy wspomniana firma. Na wszystkich nowych produktach kierowanych na rynek kliencki i korporacyjny pojawiać się będzie wyłącznie logo WD.

Zmiana została rozpoczęta wraz z zapowiedzią konstrukcji Ultrastar DC HC320. Do tej pory urządzenia z tej serii sprzedawane były pod marką HGST, ale ten model jest pierwszym, gdzie takiego oznaczenia nie zobaczymy. Western Digital chce ujednolicić swoje portfolio, co powinno firmie ułatwić promocję konkretnych serii urządzeń.

Western Digital Ultrastar DC HC320

HGST powstało w 2003 roku po połączeniu działów pamięci masowej Hitachi i IBM. Podmiot został przejęty przez WD w 2012 roku i przez 6 kolejnych lat działał pod swoją nazwą, mając też własne linie produktów. Niestety dla marki, przyszedł czas na zmiany. Serwis Myce.com podaje ponadto, że z rynku zniknie też logo innej firmy należącej do Western Digital. Chodzi o Sandiska, producenta pamięci flash i nośników SSD.

Nie jest to zresztą w żaden sposób zaskakujące, bo Western Digital sam wszedł na konsumencki rynek SSD z takimi produktami jak choćby WD Blue SSD 250 GB i WD Green SSD 240 GB. Utrzymywanie kilku różnych marek, które nie różnią się znacząco od siebie, nie jest po prostu opłacalne.