Adrian Kotowski | 20 marca 2018, 14:29

Nvidia na GDC 2018: Ansel i Highlights w kolejnych grach, GeForce Experience z nową funkcją

Dla każdego coś miłego. Podczas GDC 2018 Nvidia zaprezentowała nowości związane z oprogramowaniem GeForce Experience i funkcjami Ansel oraz Highlights. Oba wymienione rozwiązania trafią do nowych gier, a dodatkowo ich użytkownicy otrzymają nowe opcje. Nvidia przygotowała nawet swego rodzaju cyfrową galerę sztuki, gdzie publikowane będą najlepsze prace.

Zacznijmy od GeForce Experience w najnowszej wersji 3.12.1. Oprogramowanie daje w końcu możliwości zapisywania wideo nagranego przy pomocy Nvidia Highlights w formie maksymalnie piętnastosekundowych GIF-ów. Takimi treściami można błyskawicznie podzielić się, wysyłając je np. na popularne serwisy społecznościowe, takie jak Facebook. Sama funkcja Highlights trafi natomiast do czterech nowych tytułów.

Nvidia Highlights

Dwa pierwsze to strzelanka Call of Duty: WWII i bijatyka Tekken 7. Wszystkie nasze najlepsze akcje w tych tytułach zostaną uwiecznione i automatycznie zapisane na dysku, by z łatwością wysłać je potem na wybraną przez nas platformę wideo lub serwis społecznościowy. W obu wspomnianych produkcjach Highlights jest dostępny od wczoraj. W dwóch kolejnych, tj. Dying Light: Bad Blood oraz Escape from Tarkov, funkcja pojawi się w najbliższej przyszłości. Przy okazji zieloni podali też, że udostępnili publiczny pakiet SDK Highlights, dzięki czemu dodanie obsługi tego rozwiązania do gier będzie dużo prostsze. Deweloperzy pracujący z silnikami Unreal Engine i Unity będą mogli skorzystać z przygotowanej na tę okoliczność wtyczki.

Nvidia Highlights

Na sam koniec zostawiliśmy funkcję Ansel. Służy ona do robienia świetnie wyglądających, wirtualnych zdjęć z gier. Już od jutra, 21 marca, robienie „fotek” będzie możliwe także w osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen grze Star Wars: Battlefront II. Opcja zostanie wprowadzona wraz z dużą aktualizacją zmieniającą cały system postępu w grze. Warto jednak zaznaczyć, że z Ansel skorzystamy tylko w trybie Arcade. Nvidia zachęca do robienia zdjęć w produkcji DICE nowym konkursem, w którym zwycięzca otrzyma notebooka Razer Blade Stealth, stację Razer Core i kartę graficzną Star Wars Nvidia Titan Xp Collector’s Edition. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca dostaną „tylko” kartę, co i tak jest świetną nagrodą. Zdjęcie należy umieścić we wspomnianej na początku „galerii sztuki” Shot with GeForce i udostępnić z tagiem @NVIDIAGeForce i hashtagiem #SHOTWITHGEFORCE w serwisach Facebook i/lub Twitter.

Źródło: prasowe