Adrian Kotowski | 11 kwietnia 2018, 22:03

Chris Hook odchodzi z AMD

Zaskakująca decyzja. Chris Hook, dyrektor ds. globalnego marketingu produktów AMD poinformował, że opuszcza firmę z Santa Clara. Hook przez lata był jedną z twarzy ATI, a ostatnio odpowiadał m.in. za premiery kart graficznych Radeon RX Vega. Jego odejście jest o tyle niespodziewane, że swoją ostatnią funkcje pełnił w przedsiębiorstwie kierowanym przez Lisę Su zaledwie od października ubiegłego roku.

Chris Hook to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w branży kart graficznych. Swoją przygodę z tym rynkiem zaczynał w 2001 roku, kiedy został zatrudniony w ATI Technologies. Szybko wspinał się po kolejnych szczebelkach kariery, by w 2004 roku zostać szefem działu PR na rynek EMEA i Indie. Po przejęciu ATI przez AMD Hook początkowo utrzymał swoje stanowisko, ale szybko stał się osobą odpowiedzialną za globalny marketing GPU czerwonych.

Chris Hook

Właśnie z tego powodu w marcu 2016 roku stanął na czele zespołu odpowiedzialnego za marketing i public relations w powołanym do życia w 2015 roku segmencie Radeon Technologies Group. Część z Was może pamiętać załączone w newsie zdjęcie, na którym Hook trzyma w ręce Radeona RX Vega Nano. Fotografia pochodzi z targów Siggraph 2017 (30 lipca – 3 sierpnia 2017) i jak się okazało, zaprezentowany produkt nadal nie trafił do sprzedaży, a uśmiechnięty pan zdążył już odejść z AMD.

Hook w poście na Facebooku ujawnił, że poinformuje o swoich dalszych planach zawodowych w ciągu kilku najbliższych tygodni. W sieci już huczy od plotek na temat nowego miejsca pracy. Część redakcji uważa, że Hook może pójść śladami Rajy Koduriego i zasilić dział GPU Intela. Nie byłoby to wcale takie dziwne, jeśli wziąć pod uwagę plotki na temat rodziny kart graficznych Arctic Sound, która miałyby za kilka lat trafić na rynek konsumencki. W takim przypadku przydałby się człowiek, który ma doświadczenie w marketingu GPU, a Hook nadawałby się do tego doskonale.

Źródło: HotHardware.com