Piotr Gontarczyk | 12 kwietnia 2018, 07:34

Windows 10 - część aplikacji systemowych schodzi na dalszy plan.

Mniej aktualizacji, mniej nowości i mniej zmian. Microsoft niedawno zapowiedział przeprowadzenie reorganizacji w firmie, w wyniku czego dotychczasowy szef ekipy Windows and Devices, Terry Myerson, odszedł z pracy. Prace związane z systemem Windows zostały rozbite na kilka działów Microsoftu.

Według źródeł Thurrotta, w firmie Microsoft zachodzą też inne zmiany. Jedną z nich ma być spowolnienie rozwoju kilku aplikacji dostarczanych wraz z systemem operacyjnym Windows 10. Wśród aplikacji spychanych na dalszy plan mają być m.in. Pogoda i Finanse. Programiście do tej pory za nie odpowiedzialni dostają ponoć oferty przechodzenia do ekipy pracującej nad przeglądarką Edge.

Do tej samej ekipy kierowani mają też być z innych grup, prawdopodobnie do tej pory zajmujący się rozwiązaniami planowanymi dla aktualizacji Redstone 5, które zostały anulowane. Nie wiadomo czy zmiany dotkną aplikacji Poczta i Kalendarz, aczkolwiek te w Microsofcie powinny mieć większy priorytet.

Firma Microsoft poinformowała jakiś czas temu, że zamierza większy nacisk kłaść na opracowywanie w systemie Windows 10 rozwiązań dla odbiorców korporacyjnych, spychając rozwiązania typowo konsumenckie na dalszy plan. Dla tych ostatnich nie musi to być zły prognostyk. Przykładowo biznesowe funkcje pakietu Office 365 są przenoszone do pakietów konsumenckich, tak więc być może i w innych kwestiach zaczną zachodzić podobne zmiany.