Bartosz Czechowicz | 12 kwietnia 2018, 15:12

Nubia też wejdzie na rynek smartfonów dla graczy

To odpowiedź na takie konstrukcje jak Razer Phone czy Xiaomi BlackShark. Nubia wejdzie na rynek smartfonów dla graczy - donosi GSMArena. Chińczycy oficjalnie zapowiedzieli powstanie nowej marki, Red Magic, w ramach której będą debiutować tego typu urządzenia. Jeśli wierzyć plotkom, to pierwszy sprzęt z tej serii zobaczymy jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca.

Co ciekawe, według redakcji portalu Gizmochina nadchodzący model z rodziny Red Magic ma trafić do "masowego odbiorcy". Czyżby oznaczało to, że jego użytkownicy nie mają co liczyć na specyfikację techniczną typową dla segmentu high-end? Nie wiadomo, ale osobiście stawiam, że smartfon zostanie wyposażony w Snapdragona 845 i 8 GB pamięci RAM, a jego "masowość" po prostu oznacza atrakcyjną cenę. Spekuluje się, że urządzenie dostanie też specjalny system chłodzenia i ekran o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz, ale obecnie są to tylko niepotwierdzone przez nikogo plotki.

Dyrektor generalny firmy Nubia, Ni Fei, zapowiedział, że smartfon będzie oficjalnie dostępny  nie tylko w Azji, ale i w Europie. Premiera w Chinach ma nastąpić równocześnie z prezentacją na Starym Kontynencie. Trudno powiedzieć, ile za sprzęt trzeba będzie zapłacić w Polsce, ale można przypuszczać, że raczej nie będzie on droższy od Razer Phone'a, który na naszym rynku kosztuje niecałe 3200 zł.

Źródło: gsmarena