Bartosz Czechowicz | 12 kwietnia 2018, 15:38

Google odświeży pocztę Gmail

Wiemy, jak będzie wyglądać poprawiona wersja serwisu. Google przygotowuje się do odświeżenia poczty Gmail. Firma zapowiedziała zmiany w wiadomościach wysyłanych do użytkowników pakietu G Suit. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wyszukiwarkowego giganta, to testy usprawnień rozpoczną się już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Z krążących po sieci materiałów wynika, że nowy Gmail dostanie takie funkcje jak np. inteligentne odpowiedzi czy "usypianie" wiadomości. Sporych zmian doczeka się także strona wizualna poczty, która ma być zgodna ze stylistykami Material Design oraz Bubble Design. Co ciekawe, po sieci krążą już zrzuty ekranu, które przedstawiają poprawiony wygląd serwisu. Grafiki opublikował serwis Android Authority, powołując się na swoje anonimowe, ale zaufane źródła. Widać na nich m.in. wtyczki do innych usług Google w bocznej belce maila czy odświeżony interfejs listy zadań.

Zobacz, jakie laptopy cieszą się największą popularnością!

Niestety, nie wiadomo, kiedy dokładnie omawiane w tekście zmiany zostaną wdrożone globalnie. Firma nie ujawnia też, jak dokładnie będą prowadzone testy. Niewykluczone jednak, że więcej szczegółów na temat nowego Gmaila poznamy podczas majowej konferencji I/O (8-10 maja).

Źródło: komputerświat