Adrian Kotowski | 12 kwietnia 2018, 17:25

Futuremark to teraz UL - twórcy 3DMarka zmieniają nazwę firmy

Znana marka znika z rynku. Futuremark poinformował o zmianie nazwy podmiotu na UL. Transformacja marki ma zakończyć się 23 kwietnia tego roku, a władze przedsiębiorstwa zapewniają, że użytkownicy programów 3DMark i PCMark nie odczują żadnych niedogodności wynikających z tego procesu. Zmiana wydaje się być dość dziwna, bo Futuremark jest bardzo dobrze znany wśród osób testujących sprzęt komputerowy, ale patrząc na jej powody – całkowicie zrozumiała.

Chodzi głównie o prezentację marki. Futuremark jest częścią konsorcjum UL od 2014 roku i aż do teraz obie firmy działały na rynku obok siebie. Najwidoczniej UL chce, by jego nazwa była w końcu kojarzona z popularnymi benchmarkami. Podmiotowi łatwiej będzie też promować swoje rozwiązania, inwestując w marketing tylko jednej marki. Co do samych zmian, poza nową nazwą pojawi się też inna strona.

Obecna witryna Futuremarka //www.futuremark.com/ zostanie zastąpiona przez //benchmarks.ul.com/. Pojawiło się też nowo logo UL Benchmarks i właśnie pod tą nazwą firma będzie obecna w sieciach społecznościowych. Należy przy tym wspomnieć, że rebranding nie będzie miał żadnego wpływu na Wasze zakupy, czy bazy danych z wynikami. Dostępne wersje programów 3DMark, PCMark i VRMark pozostaną dokładnie takie same, od darmowych edycji, po te z dopiskiem Professional.

UL Benchmarks

Źródło: Futuremark