Adrian Kotowski | 12 kwietnia 2018, 22:07

Divinity: Original Sin 2 doczeka się oficjalnej polskiej wersji językowej

Fani gier RPG mogą otwierać szampana. Na facebookowej grupie D:OS 2 PL pojawiła się świetna wiadomość dla osób, czekających na polską wersję gry Divinity: Original Sin 2. Ekipa przygotowująca nieoficjalne tłumaczenie tytułu otrzymała od studia Larian informację, że deweloper sam udostępni polonizację. To wiadomość, na którą z pewnością czekało naprawdę wielu graczy.

Divinity: Original Sin 2 to najwyżej oceniana pecetowa gra ubiegłego roku. Średnia na poziomie 93/100 w serwisie Metarcritic mówi sama za siebie. Niestety tak jak w przypadku części pierwszej, tytuł nie otrzymał na premierę polskiej wersji językowej. O ile jednak przy Original Sin było wiadomo, że polonizacja się pojawi, tak w przypadku dwójki deweloperzy nic takiego nie deklarowali. Właśnie z tego powodu jakiś czas temu rozpoczęto tworzenie nieoficjalnego spolszczenia, ale prace właśnie przerwano.

Ekipa zajmująca się tłumaczeniem otrzymała od studia Larian informację, że powstaje oficjalna polska wersja gry. Ujawniono przy tym, że na ten moment nie ustalono jeszcze kiedy w ogóle zostanie udostępniona. Wiemy, że Divinity: Original Sin 2 w sierpniu ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, więc całkiem logiczne byłoby przygotowanie polonizacji właśnie na premierę tych edycji. Na więcej informacji na ten temat trzeba będzie pewnie jeszcze trochę poczekać.

Divinity: Original Sin 2

Źródło: Facebook