Piotr Gontarczyk | 13 kwietnia 2018, 07:43

Adata XPG - nowe słuchawki, myszka, podkładka oraz radiator SSD dla graczy

Kilka ciekawych produktów. Na polskim rynku debiutują nowe produkty Adata serii XPG - dwa modele słuchawek, myszka i klawiatura z podświetleniem LED oraz aktywny układ chłodzenia dla nośników SSD. Seria XPG to linia produktów dedykowanych dla graczy oraz entuzjastów sprzętu komputerowego.

Pełnowymiarowe słuchawki nauszne Emix H30 zostały wyposażone w przetworniki o średnicy 53 mm. Dołączony do nich kontroler USB o nazwie Solox F30 generuje wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 i umożliwia jednoczesne przesyłanie dźwięku do słuchawek i głośników.

Douszne słuchawki Emix I30 mają przetworniki o średnicy 13,5 mm, które dostarczają dźwięk przestrzenny w opatentowanym systemie 5.2. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze, zapewniać mają wygodę korzystania zarówno w domu, jak i w podróży. Sugerowana cena modelu Emix I30 to 279 zł, natomiast zestawu Emix H30 i Solox F30 to 599 zł.

Zarówno mysz jak i podkładka zostały wyposażone w podświetlenie RGB LED, pracujące w trzech trybach – jednokolorowym (do wyboru 7 kolorów), cyklicznym i pulsacyjnym. Sensor optyczny myszy oferuje czułość na poziomie 3200 DPI. Zastosowanie systemu śledzenia Ultrapolling 125 Hz umożliwia szybkie i dokładne ruchy kursora. Wytrzymałość przycisków myszy Infarex M10 szacuje się na ok. 10 mln kliknięć. Powierzchnia podkładki Infarex R10 ma, według producenta, zapewniać odpowiednie tarcie, które zwiększa precyzję ruchów myszki. Sugerowana cena zestawu myszki Infarex M10 oraz podkładki Infarex R10 to 149 złotych.

XPG Storm to aluminiowy radiator z nałożoną pastą termoprzewodzącą połączony z wentylatorem oraz podświetleniem diodowym RGB. Jest on kompatybilny z nośnikami w standardzie M.2 2280. Producent twierdzi, że rozwiązanie to może obniżyć temperaturę dysku nawet o 25%. Podświetlenie jest zgodne z technikami Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion Ready oraz MSI Mystic Light Sync, dzięki czemu możliwe jest sterowanie podświetleniem układu chłodzenia za pomocą zewnętrznych aplikacji. Sugerowana cena radiatora XPG STORM to 119 zł.