Bartosz Czechowicz | 13 kwietnia 2018, 19:20

Windows 10 17133 stracił status wydania RTM

Na nowego Windowsa 10 trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. System w wersji 17133 stracił status wydania RTM - pisze serwis Windows Central. Jak nietrudno się domyślić, wszystko przez błąd w oprogramowaniu, o którym branżowe media mówią już od kilku dni.

Wciąż nie wiadomo, jakie dokładnie problemy może sprawiać software, ale usterka musi być naprawdę poważna, skoro producent zdecydował się na zabranie wydaniu 17133 statusu RTM. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika, że Windows 10 Spring Creators Update pierwotnie miał zadebiutować 10 kwietnia, czyli w ostatni Patch Tuesday. Microsoft odkrył jednak jakiś duży błąd w oprogramowaniu, przez co aktualizacja ostatecznie nie pojawiła się w globalnej dystrybucji.

Windows 10 - sprawdź najniższe ceny

Jeśli Windows Central ma rację, to Microsoft musi teraz przygotować nową kompilację RTM. Trudno powiedzieć, jak długo potrwają prace nad systemem, ale nie można wykluczać scenariusza, w którym jego premiera zostałaby przesunięta nawet do przyszłego miesiąca. Miejmy tylko nadzieję, że firma zrekompensuje nam długi czas oczekiwania dopracowanym produktem, w którym nie znajdziemy żadnych znaczących niedoróbek.

Źródło: neowin